Hakkında herşey bakara nasil oynanir

Masada âlem gulerken fla§lar patlami§ti. Dugunun ilk fotografi. O fotografta Nuri§ hanimefendinin busbutun aglamakli yuzuyle, gulerken agzi kocaman agilmi§ kocasina irkilerek baktigi gorunecek. Yillar sonrasında, bu fotografa da daima ayni §a§kinlikla bakacak ihtimal.

Alay ediyor bu kayırıcı. i§te her §ey ortada. Yoksa o da Kamer§en’in ‘kirgin bir gelin’ oldugunu mu gormeye gelmi§?

ailesiyle sizin ve Aysel halasmm arasmda da kalmi§ti yavrucak. §imdi bile §u, yanmi§ pervane haline bakin. O i§iktan bu golgeye, bu golgeden o i§iga garpa garpa kendini.

bir tek §ey boyuyorum. Kimsesiz bir tutsakligin, ilk el yuzyuze gelinen turden bir yalnizligin resmini boyuyorum.

Ay§en bir misil elan ve hoşça itiyor pembe kopugu. Tezel’le iş§masini surdurecek. Daha dogrusu, onu suglamayi. Buyuk ya§ farkindan oturu Aysel’e gosteremedigi kirginligini Tezel’e gosterecek.

Amma o gepegenç kizlar, delikanlilar, guvenilecek o denli gok ki§i bulabilmi§ler ki, saymak bulabilmi§ler ki, bak, yaralarindan, yakilan tirnaklarindan, elektrik gegirilen goguslerinden; i§kencenin igreng ellerine kar§i duyduklari ofke, ba§kaldirilarindan; a§agilama, higleme gabalarina kar§i direnmelerinden damittiklari §u minicik kagitlari, beşer haklari igin sava§an bir orgutun kapisina hile ula§tiracak kopruyu kurabilmi§ler.

Bunun üzerine Fezaçulama, çok dobra kullandığı Twitter’dan bir tafsil yaptı ve bu zirı daireden üçünün namına ait olduğunu itiraf etti.

imparator’in zor albaya buyrugu ta bizim oldugumuz yerden dahi duyuluyor. Sesi yumu§rahat, dost. Yalnız yuzu cümle oyle, Erturk’u kugultucu: Rifat Pa§anin onunde selama ko§anne tokuşma, ona yolculuk agsaydin ya once. Nasil kigin kigin gegmek zorunda kaldik surdan, üzüntü musun?

Son sergimde tokadi git linke yemi§sem de bedelini almi§tim. -Kimi sizi tokatlarsa, birtakım de sizi bagrina göz.- Ustelik birileri henuz huzuru iadeli gerekgesiyle insanlarimizi esirgeyici kanatlari altina da almami§ti.

Gine bile burada Tezel’i şahsen yakindan taniyan ug ki§i varsa, o ug ki§i igin bile orospu olan Tezel. Ozellikle Mujgan igin. Mujgan, kocasiyla reklamci inci arasindaki ili§kiye goz yumabilir. Bu Semih bile inci ile ilhan arasindaki ili§kiye bayıla bayıla katlanabilir. Qunku bu ili§kinin casino oyna ortasinda mücella gikar yildizi oturmakta. Ama Tezel’inki ne? Tezel’inki dupeduz ev ahlakini hige saymak.

Mutluluk Tiyatrosu’nda sahneye konulmuş olan “Güneş Batarken Birlikte Koskocaman” isimli oyundaki, “Seninle yatmak isterim” repliği Ekin ve Turizm Bakanlığı’nın sansürüne takılmışnca Umumi Başöğretmen Vekili Mustafa Kurnaz görevinden istifa etmiş... İsyanım kelimeüm ona “Ekin” Vekilı Ömer Çelik’e:

Bir garson, tepsiyle yardimima ko§uyor. Yeni bir soz arayip bulmaktan kurtuluyorum. Geng kadin da tutuklugundan kurtuluyor. Domates sulu bir votka aliyor. Yedekte bekleyen ikinci garsonun tepsisinden sicak bir borek atiyor agzina.

FİLİZ CEMSU/ Her kürtaj bir Uludere midir, Pentagon istihbaratı mıdır, yoksa kütük yönetmen?-(TAMAMI)

§imdi taa kulagimin dibine sokulmu§, duyulur duyulmaz bir sesle, kendine dahi bombardıman etmek istemedigi bir sesle süje§uyor:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında herşey bakara nasil oynanir”

Leave a Reply

Gravatar